Maskotki SG

Maskotka ż– to Żaruś. Ma pewien sekret. W tajemnicy całuje żaby, myśląc, że to zaklęte księżniczki i od tego procederu właśnie zzieleniał. Jest  żarliwym strażakiem i ugasi każdy pożar.  Jeśli chcesz się dowiedzieć o nim więcej, to zamów książkę!

 

Maskotka rz – to Porządniś. Jest mistrzem sprzątania.  Po wielkich porządkach uwielbia się kąpać w rzece, morzu i jeziorze, stąd jest granatowy. Jego atrybutem są piękne rzęsy i niezwykła grzywka.  Czym się zajmuje? Tego dowiesz się z projektów zajęć znajdujących się w książce.

 

Maskotka u – to  Otwartuś. Otwarcie przyznaje, że często się brudzi, jest sługą     i pracuje  w kuchni, więc czarne ubranko jest dla niego w sam raz. Ma niezwykły uśmiech i lubi ludzi. Czym się jeszcze zajmuje? Dowiesz się z książki.

 

Maskotka ó –    to Próżniak.  Uwielbia zapach i kolor różowych róż i dlatego jest różowy. Na stałe nosi koronę, gdyż twierdzi, iż jest królem. Jego zadaniem jest wyglądać i pachnieć. Co jeszcze? Zamów książkę, tam znajdziesz odpowiedzi!

 

Maskotka ch – to Cichuś. Pracuje w Agencji Ochrony jak zdradza jego plakietka, jest także mechanikiem – stąd jego czarny strój. Ma niezwykłą kolekcję chustek. Ta, którą ma na szyi nadaje się do pokolorowania. Można specjalnymi mazakami do tkanin wykonać na niej wzór, który zadowoli Cichusia. W książce znajdują się historie, dzięki którym poznasz go lepiej. Maskotka h – to Hałasuś. Zajada herbatniki, które moczy w herbacie, dlatego zrobił się brązowy. Można zauważyć, że jest hałaśliwy i nie waha się przed niczym. Te i inne jego sekrety można znaleźć w książce.