Nasze Maskotki

Maskotka żto Żaruś

DUŻY oraz MAŁY

Ma pewien sekret. W tajemnicy całuje żaby, myśląc, że to zaklęte księżniczki i od tego procederu właśnie zzieleniał. Jest  żarliwym strażakiem i ugasi każdy pożar.  Jeśli chcesz się dowiedzieć o nim więcej, to zamów książkę!
Jest mistrzem sprzątania. Po wielkich porządkach uwielbia się kąpać w rzece, morzu i jeziorze, stąd jest granatowy. Jego atrybutem są piękne rzęsy i niezwykła grzywka.  Czym się zajmuje? Tego dowiesz się z projektów zajęć znajdujących się w książce. Maskotka rz – to Porządniś.

DUŻY oraz MAŁY

Maskotka ó – to Próżniak.

DUŻY oraz MAŁY

Uwielbia zapach i kolor różowych róż i dlatego jest różowy. Na stałe nosi koronę, gdyż twierdzi, iż jest królem. Jego zadaniem jest wyglądać i pachnieć. Co jeszcze? Zamów książkę, tam znajdziesz odpowiedzi!
 

Otwarcie przyznaje, że często się brudzi, jest sługą i pracuje w kuchni, więc czarne ubranko jest dla niego w sam raz. Ma niezwykły uśmiech i lubi ludzi. Czym się jeszcze zajmuje? Dowiesz się z książki.

Maskotka u – to  Otwartuś.

DUŻY oraz MAŁY

Maskotka h – to Hałasuś.

DUŻY oraz MAŁY

Zajada herbatniki, które moczy w herbacie, dlatego zrobił się brązowy. Można zauważyć, że jest hałaśliwy i nie waha się przed niczym. Te i inne jego sekrety można znaleźć w książce.
 

Pracuje w Agencji Ochrony jak zdradza jego plakietka, jest także mechanikiem – stąd jego czarny strój. Ma niezwykłą kolekcję chustek. Ta, którą ma na szyi nadaje się do pokolorowania. Można specjalnymi mazakami do tkanin wykonać na niej wzór, który zadowoli Cichusia. W książce znajdują się historie, dzięki którym poznasz go lepiej.

Maskotka ch – to Cichuś.

DUŻY oraz MAŁY

Maskotka sz – to Wyjątkuś.

DUŻY oraz MAŁY

Jest najgorętszym ze wszystkich przyjaciół, pochodzi z Kapsztadu w RPA, gdzie rośnie czerwona herbata rooibos, jego napój narodowy i od jej picia właśnie sczerwieniał. Atrybutem Wyjątkusia jest spódniczka, która została ukształtowana z trawy i kolorowe afrykańskie korale. Co lubi i kogo zastępuje? Tego dowiesz się z książki.